Знеболювальні ліки увійшли до програми відшкодування для паліативних хворих
У Міністерстві охорони здоров’я оновили реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають відшкодуванню.
До переліку додались знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів, а також тест-смужки для вимірювання рівня глюкози в крові. Наразі реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації, містить 515 торгових назв препаратів і медвиробів.
До програми реімбурсації (відшкодування) увійшли шість препаратів Морфіну в таблетках — чотири безоплатні та два з доплатою. Пацієнти зможуть отримати їх за електронним рецептом в аптеках, які співпрацюють з НСЗУ.
Такі препарати необхідні пацієнтам з онкозахворюваннями у ІІІ-ІV стадії, ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульозу у пізній стадії, при серцево-судинних, неврологічних, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючих захворюваннях.
Вже з вересня паліативні пацієнти, які потребують знеболення, можуть отримати ліки за електронним рецептом від сімейного лікаря. У жовтні хворі на діабет І типу почнуть отримувати тест-смужки за програмою реімбурсації.
Для того, щоби отримати знеболювальні необхідно:
- Для пацієнтів з онкологією — звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз «хронічний біль» та сформує е-рецепт в електронній системі охорони здоровʼя.
- Для пацієнтів із психічними розладами: звернутися до лікаря-психіатра. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз «хронічний біль» та створить електронний рецепт.
Усім іншим пацієнтам необхідно звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз «хронічний біль» та призначить пацієнту знеболювальні засоби.
Далі пацієнту необхідно звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт на ліки.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA