У Полтавської ОВА — новий начальник
Президент офіційно призначив Філіпа Проніна начальником Полтавської ОВА замість Дмитра Луніна.
10 жовтня Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 686/2023 про призначення Філіпа Проніна начальником Полтавської обласної державної (військової) адміністрації.
Перед цим указом № 685/2023 Дмитро Лунін був увільнений від тимчасового виконання обов’язків голови Полтавської обласної державної адміністрації.
Нагадаємо, що Кабмін затвердив кандидатуру Філіпа Проніна ще на початку вересня. А вже 7 вересня з’явилися чутки про те, що НАЗК планує повідомити Проніну про підозру стосовно наявності конфлікту інтересів. Ймовірно, саме через це кандидатуру Філіпа Проніна на деякий час притримали, а Дмитро Лунін затримався на посаді керівника області на понад місяць.
Хто очолив Полтавщину?
Пронін Філіп Євгенович має вищу економічну та юридичну освіту. Трудову діяльність розпочав у 2003 році. Працював на посаді податкового та фінансового аналітика у приватному секторі.
У період з 2005 по 2008 роки обіймав посаду головного спеціаліста Департаменту аналітичної роботи в Державному комітеті фінансового моніторингу України. Спеціалізувався на фінансових розслідуваннях, пов’язаних із діяльністю банківських установ, державними монополіями, незаконним відшкодуванням ПДВ.
З 2008 по 2010 роки працював в українському офісі компанії KPMG. Відповідав за створення та розвиток групи незалежних фінансових розслідувань. Діяльність підрозділу була зосереджена на корпоративній розвідці, фінансових розслідуваннях та протидії відмиванню коштів.
У період з 2010 по 2017 роки працював у Державній службі фінансового моніторингу України на посаді заступника директора Департаменту фінансових розслідувань — начальника управління аналізу ризиків та типологічних досліджень.
Представляв Україну у Мінських переговорах щодо порушення рф Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.
Акредитований експерт MONEYVAL (Рада Європи) з проведення оцінки національних систем протидії відмиванню коштів.
Урядовий експерт України з питань імплементації Конвенції ООН проти корупції.
Представник України у міжнародних платформах з питань виявлення та розшуку активів: CARIN, Interpol, StAR та спільному проєкті Європейської Комісії та Європолу «Платформі Офісів з повернення активів ЄС».
У 2017 році очолив Управління виявлення та розшуку активів АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів). З січня 2020 року призначений на посаду заступника Голови АРМА.
Згідно із розподілом обов’язків координує такі напрями, як виявлення та розшук активів, міжнародне співробітництво, інформаційні технології.
У 2021 році згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2016 № 613 увійшов до персонального складу Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
Має 2-й ранг державного службовця.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA