У обігу стало більше фальшивих грошей
В Україні з обігу все частіше вилучають фальшиві гроші.
Фальшивки можна отримати у невеликих магазинах, на ринку, в транспорті разом із рештою. І навіть у банкоматах. Найчастіше підробляють великі купюри.
«Поширення фальшивих банкнот зараз розповсюджується більше не готівкою між людьми, як раніше це було. А більше відбувається для того, щоб „задобрити“ банкомати. Це робиться, щоб закривати кредити. Всі ми знаємо, що таке бокси, куди ви засовуєте купюри, щоб сплатити кредит, комуналку, інтернет. Для цього і робляться фальшиві банкноти. Для того щоб: а) ми не бачили візуального контакту з людиною, б) достатньо буде обманути саме цей банкомат, термінал, бо він заточений не на всі функції захисту, які є на банкноті», — пояснює експерт з кібербезпеки, приватний детектив Руслан Болгов.
Перевірити гроші можна і без спеціальних пристроїв. Треба зважати на наявність водяного знаку, захисної лінії, прихованого рельєфного зображення номіналу і багато іншого.
Громадяни ж мають свої перевірені методи перевірки купюр на справжність.
«Гривня це найзахищеніша банкнота. Дуже легко виявити підробку саме на гривнях. З іншими валютами складніше. Тут матеріал хороший, вона така більш плотніша, всі елементи відбивні. Багато захистів», — каже Олександр.
Якщо ви виявили в себе фальшиву банкноту, краще не розраховуватися нею, а відразу звернутися в поліцію
«Відповідно до частини першої статті 199 ККУ, а саме за виготовлення, зберігання, перенесення, перевезення, пересилання або збут підроблених грошових купюр, державних цінних паперів, акцизних марок або білетів державної лотереї передбачено законом відповідальність у вигляді позбавлення волі від 3 до 7 років», — роз’яснює речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб.
92% всіх вилучених з обігу підроблених банкнот припадає на три номінали: 500, 200 гривень та 100 гривень.
Детальніше по темі дивіться в сюжеті.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA