На Полтавщині вже є випадки отруєння грибами
Цієї осені на Полтавщині 5 людей отруїлися дикорослими грибами. Серед них 3 дітей і двоє дорослих.
Найнебезпечнішим грибом, який росте в наших лісах, вважають бліду поганку.
«В вересні першими отруїлися брат з сестрою 13 та 5 років. Вони куштували відварені підосичники, білі та польські гриби у пиріжках власного виробництва. Того ж дня до лікарні завітало подружжя, яке вирішило спробувати смажену бліду поганку й отруїлося. І в жовтні дівчинка 9 років отруїлася смаженими маслюками», — інформує Олександр Перцевий, лікар-епідеміолог обласного Центру контролю і профілактики хвороб.
Досвідчений грибник Оксана Трофименко з лісу з пустим кошиком не повертається ніколи, бо знає близько 40 видів грибів. За сезон може законсервувати понад 700 банок і має вдячних клієнтів.
Жінка каже, що просто любити тихе полювання замало.
«Перше правило: не знаєте — не беріть. Сумніваєтесь — теж категорично не беріть. Гриби збирайте лише ті, які знаєте. І щоб бути впевненим, треба не лише знати гриби, а й їх двійників. Щоб спокійно відрізнити їстівний від неїстівного», — розповідає Оксана Трофименко.
Збирати і вживати гриби треба дуже обережно. Перші прояви отруєння можуть з’являтися через 6, 12, а іноді й 30 годин.
«Це розлади шлунково-кишкового тракту. Це діарея, біль в животі і може бути блювота. Якраз блювота — це хороший симптом для пацієнта, бо це направлено на те, щоб видалити неїстівні гриби з нашого організму. Коли вже приєднується висока температура, запаморочення, втрата свідомості — це вже більш серйозне отруєння», — зауважує Мар’яна Селюк, сімейний лікар.
Головне, додає Оксана Трофименко, добре знатися на грибах і не вірити усіляким лайфакам, як от проварювати разом з грибами цибулину.
«Це міф. Ніяка цибулина не допоможе. Вона може при варці блідої поганки не посиніти. Були такі випадки, одна жінка писала, що пробула в реанімації 5 днів. Ледве з того світу витягли і цибулина не посиніла. Але ж треба знати, що саме перше — це бліда поганка, це найстрашніший гриб, який тільки може бути», — зауважує Оксана Трофименко.
Більше по темі дивіться за посиланням.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA