У Полтаві протягом місяця мають прийняти рішення про демонтаж імперських та радянських пам’ятників
Якщо у полтавської влади не вистачить на це часу чи політичної волі, за місяць таке рішення можуть прийняти на рівні області чи навіть держави
Пам’ятник на місці відпочинку російського царя петра І і коменданту фортеці Олексію Келіну у Полтаві майже чотири місяці ховаються під синьо-жовтою сіткою. Монументи закрили тому, що не було процедури, яка б визначала, як правильно виконати демонтаж пам’ятників через їхню імперську символіку.
Розробити механізм перенесення пам’ятників та ухвалити відповідне рішення мають у Полтавській міській раді. Про це 4 лютого під час візиту в обласний центр сказав міністр культури Олександр Ткаченко.
Власне, минулої суботи з приводу імперських та радянських пам’ятників у Полтаві відбулося засідання круглого столу. Окрім представників місцевої влади, експертів та істориків, була присутня потужна делегація зі столиці. Разом із Олександром Ткаченком до Полтави приїхали також його заступник Тарас Шевченко, депутати минулих скликань, а зараз члени експертної ради Олесь Доній та Микола Томенко.
«Переважно, крім одного пам’ятника Слави, решта — місцевого значення. В принципі, у влади є всі повноваження для того, щоб приймати рішення про перенесення цих пам’яток. У першу чергу це знакові пам’ятки, які відносяться до пропагування імперської величі росії. А також мені дали список інших пам’яток, які відносяться до радянської, так би мовити, історії. Сподіваюсь, що за місяць відповідні рішення будуть ухвалені. Якщо вони не будуть ухвалені, ми знайдемо підстави, щоб ухвалити це на рівні області, на рівні міністерства», — повідомляє Олександр Ткаченко.
Віктор БІЛОКІНЬ, Решетилівщина.UA