Налягаємо на український суперфуд — столовий буряк
Дієтологи назвали чотири переваги сирого буряка для організму.
Буряк має чимало переваг для здоров’я, та його приготування може забрати чимало часу. Одначе, цей коренеплід можна додати до раціону навіть у сирому вигляді.
Може покращити тиск
Буряк відомий тим, що містить високу концентрацію органічних сполук, які називають нітратами. А одне з досліджень 2017 року у Nutrients показало, що нітрати можуть бути вкрай корисними для здоров’я серця.
Сирий буряк може покращити артеріальний тиск завдяки саме вмісту нітратів.
Буряковий сік може бути дуже корисним для зниження артеріального тиску у людей з гіпертонією, окрім того, це також може зменшити ризик серцево-судинних захворювань та пов’язаної з ними смертності.
Підвищує спортивну витривалість
Буряковий сік і навіть порошок з цього овочу стають популярними серед спортсменів, адже вони можуть підвищити витривалість та продуктивність під час тренувань.
Буряк може допомогти збільшити приплив крові та кисень, який доставляється до м’язів під час тренування. Не дивно, що в результаті буряковий сік може покращити ваші спортивні результати.
Особливо корисні нітрати в буряку для зменшення втоми та підвищення м’язової сили, тож спробуйте випити трохи соку цього коренеплоду перед тим, як підете тренуватися наступного разу.
Допомагає при болю у м’язах
Не менш важливе і те, що ви їсте після тренування, адже саме це допомагає відновити м’язи. І буряковий сік може прийти на допомогу і тут — дослідження в Journal of Dietary Supplements показало, що буряк може сприяти швидшому відновленню після тренувань та покращенню стану м’язів.
Зменшує ризик раку
За червоний відтінок буряка відповідає один яскравий пігмент — беталаїн, і він також може надати вашому організму деякі переваги. Зокрема, він має антиоксидантну дію та може також виявляти протипухлинну дію. Буряковий сік може запобігати росту ракових клітин та зменшувати загальне запалення.
Втім, попри усі корисні властивості буряка, варто пам’ятати про те, що його споживання необхідно обмежити людям, які схильні до утворення каменів у нирках. Це через те, що буряк містить багато оксалатів, а вони можуть сприяти цьому захворюванню.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA