Аліна Корячка: «Хочемо створити сильну команду людей з досвідом, які будуть працювати на результат»
З першого січня 2024 року в Решетилівській громаді запрацював інклюзивно-ресурсний центр — установа, де діти з особливими освітніми потребами отримуватимуть якісний розвиток та соціальну адаптацію в умовах інклюзивної освіти. Адже під час навчання таких діток потрібно враховувати їхні психофізіологічні можливості.
Очолила КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Решетилівської міської ради Аліна Корячка.
Аліна Володимирівна має 13 років стажу на посаді соціального педагога та вчителя дефектолога. До призначення на посаду директора ІРЦ працювала в Решетилівському дитсадку «Ромашка» з дітками, які мають особливі освітні потреби.
Вона з досвіду знає про важливість соціалізації дітей і мріє створити потужну професійну команду, яка зможе допомагати таким дітям адаптуватися в сучасному суспільстві.
— Аліно Володимирівно чи приймає вже центр дітей на заняття?
А.К: Нині наш центр проходить стадію підготовки приміщень, обладнання, наповнення матеріалами. Також відбувається розгляд кандидатур на посади фахівців центру. Проходять співбесіди. Думаю місяць, два — і ми будемо готові прийняти дітей на заняття.
— Скільки загалом дітей у нашій громаді потребують допомоги інклюзивно-ресурсного центру?
А.К.: Таких діток у нас 90. Раніше консультативну допомогу і корекційно-розвиткові заняття проводили спеціалісти Терешківського ІРЦ, з яким у громаді був укладений договір. Тому наш центр має стати осередком підтримки та розуміння не лише для дітей, а й їхніх родин.
— Аліно Володимирівно, розкажіть з якого віку можна відвідувати установу та як потрапити на заняття до ІРЦ?
А.К.: Дітки можуть отримувати послуги від народження. Тобто з нуля до 18 років, якщо в цьому є потреба. Якщо батьки хочуть отримати комплексну оцінку чи бачать якусь проблему, чи просто хочуть отримати консультацію фахівців — вони можуть подати письмову заяву директору інклюзивно-ресурсного центру або залишити заявку на всеукраїнській платформі ІРЦ, де зареєстрований наш центр. У такому разі заява подається онлайн і ми її розглядаємо. Далі у тридцятиденний термін ми обстежуємо дитину, якщо це дитина з-поміж ВПО — це десятиденний термін.
Після того як команда фахівців інклюзивно-ресурсного центру обстежує дитину, вона надає висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини. На основі цього висновку вже буде рекомендована кількість годин, і які саме фахівці мають займатися в кожному конкретному випадку залежно від індивідуальних особливостей дитини.
— Які саме спеціалісти працюватимуть в ІРЦ?
А.К.: У нас працюватиме вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, практичний психолог вчитель-реабілітолог. Для реабілітолога ми плануємо створити зал лікувальної фізкультури, оскільки у нас є дітки із порушеннями опорно-рухового апарату.
Ці люди виконуватимуть багато функцій — це перш за все корекційно-розвивальна і психолого-педагогічна робота, консультативна робота, комплексне обстеження, надання висновків, а також залучення фахівців до команди психолого-педагогічного супроводу дитини, адже ця команда не може бути повною без фахівця ІРЦ. Бо лише спільно спеціалісти вирішують, як працювати з дитиною відповідно до висновків.
— Чи достатньо такої фахівців для повноцінної роботи з 90 дітками?
А.К.: На цьому етапі фахівців, про яких ми говорили раніше буде по одному і це достатня кількість. Оскільки розрахунок фахівця відбувається відповідно до чисельності дитячого населення громади.
— Як директор центру, які першочергові завдання ставите перед собою?
А.К.: Ми прагнемо створити сильну команду людей з досвідом, які будуть працювати на результат, які дійсно будуть допомагати, як діткам, так і батькам — це консультативна допомога, психологічна, різні форми співпраці: тренінги, навчальні програми. Тобто ми хочемо залучати не лише дітей, а й батьків, щоб ця допомога була професійною, комплексною і якісною.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA