РФ атакує в мережі чи що таке ІПСО та як протидіяти?
РФ продовжує вводити в оману та поширювати дезінформацію, пропаганду, та фейки.
Це називається ІПСО або інформаційно-психологічна операція, яка створена, щоб маніпулювати вашою свідомістю.
«Це там провал мобілізації в Україні, це тема військово-політичного конфлікту всередині України, це тема відмови західних партнерів від підтримки Україні, велике ІПСО зараз це тема схиляння України до мирних переговорів», — пояснює Андрій Шаповал, в. о. керівника ЦПД при РНБО.
Одним із лідерів розповсюдження ІПСО є застосунок тік-ток, тому що на цій платформі найшвидше набираються перегляди. Але існують правила, які допоможуть вам відрізнити правду від інформаційно-психологічної атаки.
«Перше — це реакція, яку в нас викликає та чи інша новина. Вона коли є аномально неприродньою, треба зупинитися. Це вже є дзвіночок. Перевіряти, якщо це картинка, дуже просто, навіть гугл фото — ну це ж елементарно. Абсолютно. Це займає кілька секунд. Навіть якщо гуглиш цю історію, і бачиш, що це одні і ті самі джерела, або джерел немає. Все. Такі, базові правила», — пояснює Єгор Гордєєв, ведучий «Сніданку з 1+1».
Щоб не потрапити на гачок російської пропаганди, варто довіряти тільки офіційним джерелам інформації. Більше по темі знає Назар Мельник. Дивіться за посиланням.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA