Оновлений законопроєкт про мобілізацію: що змінилося
363
Учора Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроєкту про мобілізацію.
Як повідомили у Міноборони, у цьому документі спільно з Генеральним штабом, Урядом та народними депутатами враховані всі зауваження та коментарі.
«Цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних», — зауважили у відомстві.
Основні положення законопроєкту передбачають:
- Чіткий термін служби на період воєнного стану.
- Люди з інвалідністю всіх груп — звільнені від військової служби.
- Добровольці по мобілізації мають відстрочку на 2 місяці для вирішення особистих питань і підготовки до мобілізації.
- Щорічна основна відпустка під час дії воєнного стану, протягом року може надаватися частинами (не менше 15 календарних днів).
- Військовослужбовці, звільнені з полону, отримають додаткові 90 днів відпустки (зі збереженням грошового забезпечення, якщо вони вирішили продовжити службу).
- Щоб оновити дані, не потрібно буде йти в ТЦК — це можна зробити онлайн в особистому кабінеті чи в ЦНАПі. Електронний кабінет буде створено на базі військовозобов’язаних «Оберіг».
- Можна переїздити в інші міста без дозволу ТЦК (після переїзду потрібно буде стати на облік за новою адресою)
- Після мобілізації всі громадяни проходять обов’язкову військову підготовку 2-3 місяці (людина не може бути відправлена одразу на фронт після мобілізації).
- Строкова служба скасовується. Замість неї впроваджується базова військова підготовка. Людина віком 18-24 роки самостійно обирає, коли пройти військову підготовку. Сама підготовка займає максимум 5 місяців, при цьому за людиною зберігається її робоче місце, чого зараз немає в чинному законодавстві.
- Облік для всіх.
- Виключається право на відстрочку від призову державних службовців. Працівники БЕБ, ДБР, Державної виконавчої служби, Нацполу, НАБу, прокуратури, Служби судової охорони та патронатної служби більше не матимуть відстрочок.
- Державні службовці бронюються, як всі. Категорія «Б» та «В» — 50% від військовозобов’язаних в певному органі.
- Голови міських та селищних рад, територіальних громад — мають бронь. Військовозобов’язані, які працюють в органах місцевого самоврядування — 50% від військовозобов’язаних.
- Грошове забезпечення: мінімум — 20 тисяч за місяць без врахування додаткової винагороди. Додаткова винагорода — на період дії воєнного стану від 30 до 100 тисяч гривень.
Далі цей законопроєкт має розглянути парламент.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA