На Полтавщині з початку року повітряну тривогу вмикали 108 разів
З початку повномасштабного вторгнення росії сповіщення про повітряну тривогу в Полтавській області звучало 1794 рази. Тривоги тривали 70 днів.
Лише за цей рік повітряну тривогу вмикали 108 разів. Вона тривала 96 годин 14 хвилин. Таку статистику оприлюднила Полтавська ОВА. І щодня ця кількість зростає, не виняток — і нинішній четвер. Цілком ймовірно, коли ви читатимете цю новину, теж звучатиме повітряна тривога.
Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОВА нагадує правила поведінки під час повітряної тривоги.
Почувши попереджувальний сигнал «Увага всім», що передається за допомогою електросирен або сигнально-гучномовними пристроями, з повідомленням «Повітряна тривога», «Ракетна небезпека» потрібно:
— вимкнути електро-, водо- і газопостачання, загасити вогонь у печі, щільно закрити вікна;
— взяти особисті документи, завчасно підготовлений невеликий запас продуктів харчування і води, засоби зв’язку (мобільний телефон, радіоприймач), кишеньковий ліхтар, необхідні ліки;
— якнайшвидше йти до найближчого укриття (у разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди обладнайте для укриття підвальне приміщення під будинком);
— якщо немає можливості вийти з дому — потрібно перейти в безпечне місце за другою від фасаду опорною стіною квартири (зазвичай — це тамбур, коридор або передпокій).
Якщо тривого застала вас на вулиці — йдіть до найближчого укриття (також сховатися можна у підземному переході, тунелі, траншеї, канаві, котловані, оглядовій ямі у гаражі або на СТО). Почувши вибухи відразу падайте на землю, щільно притуліться до якогось виступу (високого бордюру, клумби, забору або бетонної конструкції), закрийте долонями вуха та відкрийте рот (це врятує вас від контузії).
Залишайте укриття тільки після повідомлення «Відбій повітряної тривоги».
Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA