Як ВПО отримати допомогу за новими правилами?
З 1 березня запрацюють нові правила надання допомоги внутрішньо переміщеним особам: кому автоматично продовжать виплати, а кому потрібно написати нову заяву?
У січні Уряд прийняв розроблену Мінсоцполітики постанову про продовження виплат ВПО. Розмір грошової допомоги для ВПО лишився без змін і становить 2000 гривень. Для людей з інвалідністю та дітей ця сума складає 3000 гривень. Проте не всім внутрішньо переміщеним особам допомога нараховуватиметься автоматично. У Решетилівській міській раді роз’яснили нові правила виплат допомоги.
Тож, із 1 березня без додаткового звернення автоматично продовжать виплати переселенцям, які належать до найбільш вразливих категорій громадян.
Йдеться про:
- пенсіонерів, у яких пенсія станом на 1 січня 2024 року не перевищує 9 444 грн;
- осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю до 18 років, тяжкохворих дітей;
- дітей-сиріт позбавлених батьківського піклування (батьків-вихователів та прийомних батьків), яким менше ніж 23 роки.
Нову заяву на продовження доведеться написати малозабезпеченим сімʼям (середньомісячний сукупний дохід протягом 3-х місяців на одного члена родини менше ніж 9 444 грн), чиї діти не мають змоги відвідувати навчальні заклади.
Таким чином право на виплати протягом 6 місяців матимуть:
- сімʼї, де діти до 14 років не можуть відвідувати навчальні заклади;
- сімʼї, де є незайняті особи, які доглядають дитину до 14 років та проживають в зоні бойових дій, або зоні можливих бойових дій;
- члени сімей ВПО, які проживають на умовно безпечних територіях, але у школах відсутні місця для навчання офлайн.
Важливо! Якщо в сімʼї кілька незайнятих осіб, то всі, за виключенням особи, яка здійснює догляд, мають працевлаштуватись або стати на облік в центрі зайнятості протягом місяця з дня перепризначення допомоги.
Також за заявою можливість продовжити виплати мають малозабезпечені сімʼї, в яких один з членів доглядає за:
- особою з інвалідністю I групи;
- дитиною з інвалідністю віком до 18 років;
- особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу:
- дитиною, хворою на тяжкі хвороби.
Сімʼї, в яких є діти, які відвідують школу або виш, а незайнята працездатна особа на дату звернення зареєструвалась як безробітна, або як така, що шукає роботу, але не працевлаштувалась, зможуть отримати допомогу на 6 місяців за зверненням на всіх членів родини.
Таку ж допомогу отримають сімʼї, де є працевлаштовані або ФОПи з дітьми до 14 років у школі.
Також за заявою і без додаткових умов продовжуються виплати на 6 місяців малолітнім дітям, які прибули без супроводу законного представника, вагітним жінкам після 30 тижня вагітності, а також особам, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійні виплати.
Подати заяву можна через ЦНАП або в Дії.
Телефон для довідок: 050 068 81 20 (ЦНАП, м. Решетилівка)
Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA