Викладачі художнього ліцею перетворюють використані боєприпаси в унікальні речі
У перервах між уроками викладачі Решетилівського художнього ліцею Віта Козлова та Валентина Омельченко перетворюють військові гільзи та ящики для набоїв в унікальні речі.
Малюють на боєприпасах, привезених з фронту, і знову відправляють їх на передову або ж віддають волонтерам.
«Оскільки це всі речі, які несуть смерть і пов’язані зі смертю. Не тільки наших ворогів, а й наших хлопців і дівчат, хочеться цю смерть нейтралізувати. Нейтралізувати її красивими малюнками. Тому намагаємося брати теплі кольори. Тепле — це коли хочеться додому. Знаєте, те що в серці найдобріше, найкрасивіше», — розповідає Віта Козлова, майстер виробничого навчання.
Живописці вже розмалювали понад 30 гільз великого розміру, розповідає Валентина Омельченко. Нині своєї черги чекають ще кілька використаних снарядів. Від них і досі чути запах пороху.
«Перші гільзи ми почали розмальовувати з осені 2022 року. Ті гільзи нам доставили волонтери. І це були оті перші ярмарки на яких ці гільзи реалізовувалися в якості артоб’єктів, щоб була допомога для наших збройних сил. І ці гільзи вони до нас приїхали… знаєте, коли їх занесли перший раз, таке щемливе відчуття було. Тому що ми розуміли звідки ці гільзи, які вони… »
Для нанесення візерунка беруть попередньо очищені від заводської фарби і приведені до порядку гільзи та покривають їх. Далі справа за талантом та фантазією.
«Ця тема мені прийшла на думку — це зозуля. І пам’ятаєте: „Летіла зозуля та й стала кувати, а то не зозуля, а рідная мати“. От така вона довга, хвіст у неї вверх і рідко вона сідає на квіти, але ж квіти — це символ життя», — додає Віта Козлова.
Кожна гільза символічна і має свій зміст. Серед інших є композиції, у яких з ворогів проросли соняхи, а над ними літають горобці, птаха щастя та свободи, маки, як квітка пам’яті.
Декорування зазвичай займає від кількох днів до тижня.
Детальніше дивіться за посиланням.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA