У Шевченківській СБФ презентували калейдоскоп, присвячений Шевченку
«Тарасові музи» — саме під такою назвою у Шевченківській сільській бібілотеці-філії підготували інформаційний клейдоскоп.
З нагоди 210-річчя з дня народження Тараса Шевченка у книгозбірні пропонують детальніше ознайомитися із творчістю Кобзаря та дізнатися, яку роль відігравало кохання у житті поета.
«Ці жінки давали натхнення, життєві сили та віру поетові. Портрети дівчат та жінок — теж авторства Тараса Шевченка», — зазначає бібліотекар Таміла Кулик.
Дослідники стверджують, що першим сильним почуттям майбутнього поета було його дитяче кохання до Оксани Коваленко. Свою другу музу Шевченко зустрів в Петербурзі — Амалію Клоберг. В першій мандрівці Україною зустрів юний художник Ганну Закревську. Кохав не тільки Шевченко, але закохувались і в нього жінки, однією з них була Варвара Рєпніна.
У засланні поет закохався в Агату Ускову. Після заслання деякий час змушений був жити в Нижньому Новгороді, де зустрів Катерину Борисівну Піунову. В останні роки життя митця його музами були Марія Максимович, Марко Вовчок, Надія Тарновська та Ликерія Полусмакова. Останнє кохання митця це — Ликерія Полусмакова.
Віктор БІЛОКІНЬ, Решетилівщина.UA