У Кременчуцьких плавнях браконьєр наловив риби на майже 300 тисяч гривень
Рибоохоронці виявили «любителя» порибалити браконьєрською сіткою на території регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні».
У суботу по обіді працівників поліції повідомили про факт грубого порушення Правил рибальства на Кам’янському водосховищі в межах Кременчука. На місце події оперативно прибули інспектори Полтавського рибоохоронного патруля разом зі слідчо-оперативною групою територіального підрозділу Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області.
Як повідомляють у Полтавському рибоохорронному патрулі, на місці на гарячому затримали горе-рибалку, який взабрід, використовуючи заборонене знаряддя лову, «нарибалив» карасів, окунів, лящів, плітки, плоскирки, раків та судака. Загальна сума збитків, нарахована любителю «сіткового лову» за шкоду рибним запасам, склала понад 286 тис. грн.
На порушника рибоохоронцями складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.4 ст. 85 КУпАП.
«Враховуючи завдану істотну шкоду вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ознаками статті 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Санкція статті передбачає штраф від 17 000 до 85 000 грн або максимальне покарання — до трьох років обмеження волі. Тривають слідчі дії», — йдеться у повідомленні.
Сітка, риба та засіб вчинення порушення вилучено до рішення суду.
Водночас рибоохоронці нагадують про норми вилову риби, які не варто порушувати. Так, відповідно до Правил одній особі за одну добу перебування на водоймі загального користування дозволяється вилов:
- риби — 3 кг + одна особина, розмір якої перевищує мінімально дозволений для вилову,
- раків — 30 шт., мідій — 5 кг, рапани — 10 шт., креветок — 1 кг.
При цьому під час здійснення любительського рибальства рибалки зобов’язані мати при собі засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA