Березень кличе до роботи
Плануємо роботи в саду та на городі зі щоденним місячним календарем городника.
До уваги садівників та городників — третя частина Місячного календаря на березень. Зберігаємо в закладки поради від Аптека садівника, що варто зробити цієї неділі та наступного тижня на своїй садовій ділянці та на городі, зважаючи на властивості Місяця. Далі — детальніше.
17 березня
Варто й далі займатися декоративними в’юнкими рослинами, які зараз можна сіяти на розсаду. Ними радять зонувати територію саду, маскувати не дуже привабливі місця (наприклад, приховати стіну), а також прикрашати ними балкон.
В’юнкі однорічні рослини, які можна сіяти на розсаду: декоративна квасоля, кобея, іпомея, декоративний гарбуз. Пересаджувати їх на постійне місце можна, коли встановиться тепла погода. При виборі таких рослин враховуйте місце їхнього майбутнього розташування, адже для затінених ділянок підійдуть одні рослини, а для освітлених — інші.
18 березня
За календарем городника і садівника на березень саме зараз повертаються сприятливі дні для посівів більшості культур. У Раку найкраще сіяти однорічні культури, тому можна знову повертатися до посіву томатів, капусти, перцю, огірків. Рослини матимуть гарно розвинену кореневу систему, дадуть рясний врожай смачних та соковитих плодів.
19 березня
Крім посіву та замочування насіння можна також доглядати за рослинами. Полив розсаді потрібен регулярний, особливо якщо вона росте у невеликих ємностях або торф’яних стаканчиках — там субстрат пересихає швидше. Не потрібно цього допускати, однак і заливати розсаду не варто, щоб не викликати загнивання кореневої системи. Воду для поливу краще брати відстояну і кімнатної температури. Полийте також кімнатні рослини, розпуште ґрунт після цього. За потреби пересадіть їх у більший горщик.
Можна проводити щеплення, вносити органічні та мінеральні добрива. Навесні важливо забезпечити рослини азотними добривами для нарощування зеленої маси.
20 березня
День не підходить для того, аби закладати нові рослини на ділянці. Тому можна знову влаштувати собі відпочинок, провести час із сім’єю. Та якщо ви не уявляєте себе без рослинництва, можна провести обробку засобами захисту.
Не варто зараз поливати рослини та проводити підживлення, адже це може нашкодити більше, ніж принести користі.
21 березня
Приділіть час ділянкам, де скоро будете садити та сіяти культурні рослини. Потрібно перекопати та розрівняти ділянку. Ділянки, на яких минулого року було засилля багаторічних бур’янів, обробіть гербіцидом. Обробляють землю за 10-14 днів до посіву по бур’янах, що вегетують.
Дістаньте з погреба бульби картоплі, та тримайте їх у невисоких ящиках за температури 15 °С. Садити їх можна буде приблизно через місяць. Якщо на вулиці досить тепло, зніміть укриття з троянд, винограду та інших культур, які ви утепляли на зиму.
Не поливайте рослини, щоб не викликати загнивання коренів. Підживлення також перенесіть на більш сприятливий день.
22 березня
Усе ще не варто сіяти овочеві та інші культури, з яких хочете отримати врожай. Однак це сприятливий день, аби зайнятися квітником. Із невибагливих квітів можна посіяти чорнобривці, адже вони добре ростуть як на сонці, так і в напівтіні. Також придивіться до ротиків, настурції, лобелії. Комбінуйте між собою рослини за часом цвітіння, розміром колірною гамою, аби цілий сезон клумба квітла і мала естетичний вигляд. Посійте не лише квіти, а й декоративні листяні культури, які хочете бачити на своїй ділянці, терасі чи балконі.
23 березня
Можна проводити підживлення різноманітних культур. Можна внести добрива для дерев під час перекопування пристовбурних кіл. Також можна підживити кімнатні рослини. Поливайте рослини, якщо вони потребують вологи.
Розсаду капусти за 1-2 тижні до висадки варто обробити проти кореневої гнилі та чорної ніжки.
Замочувати насіннєвий матеріал зараз не варто.
24 березня
Розсада квітів, яку сіяли раніше, потребує вашого догляду. Тому не забувайте знімати укриття, коли помітили сходи, проріджувати, якщо сходи дуже густі, розпушувати землю. Не забувайте і про освітлення та температурний режим для кожної культури.
Продовжуйте сіяти на розсаду кобею, бальзамін, віолу, однорічні жоржини, декоративну капусту, однорічний дельфініум, ірландські дзвоники. Обирайте для рослин поживний субстрат та ємності залежно від того, плануєте ви пікірувати розсаду чи ні. Слідкуйте за станом розсади: якщо вона почала витягуватися, значить рослинам не вистачає світла.
Пікіруйте розсаду не лише квітів, а й овочевих культур — вони швидко оговтаються від стресу та продовжать рости.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA