Решетилівському аграрному ліцею передали 10 одиниць техніки
Сільськогосподарську техніку навчальний заклад отримав у рамках програми EU4Skills.
Решетилівський аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського отримав 10 одиниць сільськогосподарської техніки у рамках програми ЄС та його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії «EU4Skills: кращі навички для сучасної України».
У заклад для цієї знакової події завітали представники міністерства освіти та куратори програми ЄС Зокрема, голова відділу людського та місцевого розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні Генрік Гуітфельдт, заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній, координатор проекту EU4Skills Володимир Мороха, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський, представник німецького банку розвитку Василь Стельмах.
«Я ніколи не стидався та не приховував, що після школи перед вишем встиг здобути освіту тракториста. Тому я знаю напевне, наскільки важливо вкладати у фахівців. Радий, що наші діти зможуть опановувати нові навички на якісній техніці. Бо чого приховувати — деякі заклади не бачили оновлення десятиліттями. Це велика допомога, за яку ми щиро вдячні європейським партнерам. Подальша співпраця допоможе модернізувати інші заклади та сприятиме розвитку аграрного потенціалу Полтавщини», — зауважив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.
Аграрний ліцей отримав самохідний зернозбиральний комбайн New Holland, зернову сівалку з нульовим висівом, зернову жатку, два колісних трактори, два вантажних автомобілі, пневматичну сівалку точного висіву кукурудзи та соняшника, жниварку кукурудзяну та жниварку соняшникову.
Загалом ця техніка коштує 800 тисяч євро.
Раніше в рамках програми EU4Skills Решетилівський аграрний ліцей імені І. Г. Боровенського отримував сучасний комбайн, який коштував близько 230 тисяч євро
«Це великий і оптимістичний крок для розвитку сільськогосподарських професій і нашого закладу в цілому. Відтепер наші учні матимуть змогу вчитися працювати на землі на надсучасній техніці», — зауважує директор ліцею Ніла Спільна.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA