Березень кличе до роботи
Плануємо роботи в саду та на городі зі щоденним місячним календарем городника.
Це — остання частина Місячного календаря на березень. Зберігаємо в закладки поради від Аптеки садівника, що варто зробити цієї неділі та наступного тижня на своїй садовій ділянці та на городі, зважаючи на властивості Місяця. Далі — детальніше.
24 березня
Розсада квітів, яку сіяли раніше, потребує вашого догляду. Тому не забувайте знімати укриття, коли помітили сходи, проріджувати, якщо сходи дуже густі, розпушувати землю. Не забувайте і про освітлення та температурний режим для кожної культури.
Продовжуйте сіяти на розсаду кобею, бальзамін, віолу, однорічні жоржини, декоративну капусту, однорічний дельфініум, ірландські дзвоники. Обирайте для рослин поживний субстрат та ємності залежно від того, плануєте ви пікірувати розсаду чи ні. Слідкуйте за станом розсади: якщо вона почала витягуватися, значить рослинам не вистачає світла.
Пікіруйте розсаду не лише квітів, а й овочевих культур — вони швидко оговтаються від стресу та продовжать рости.
25 березня
Час для перепочинку. Чутливість рослин підвищена, тому основні роботи проводити не варто. Так само, як і закладати нові культури на ділянці.
Троянду, гортензію та інші багаторічні квіти, які укривали на зиму, треба провітрити. Для цього день має бути без опадів, а краще, щоб світило сонце. Ділянки, де скоро будуть рости різноманітні культури, можна обробити гербіцидами, якщо минулого року було засилля багаторічних бур’янів.
26 березня
Можна сіяти багато культур, зокрема й овочевих. Знак забезпечує врожай, який може довгий час зберігатися. Плоди виходять смачні та соковиті, а насіння з них — високої якості.
Посійте на розсаду томати, капусту, огірки. А якщо зробили це раніше — пікіруйте розсаду в окремі ємності або ж пересаджуйте на постійне місце вирощування. Особливо це стосується холодостійких культур. В теплиці можна посіяти редиску, салат, цибулю на зелень.
Видаліть сухі та пошкоджені гілки на деревах та чагарниках, а також зайву поросль. Також можна викорчувати старе дерево, але не забувайте, що кілька років садити на цьому ж місці нові саджанці не можна.
27 березня
Крім посіву на розсаду овочів можна садити і багаторічні культури. Посійте на розсаду квіти, які будуть радувати вас на ділянці не один рік. Також у підготовлену раніше яму посадіть саджанці плодових дерев і ягідних кущів. В день посадки погода повинна бути суха і безвітряна. Біля саджанця поставте опору, до якої прив’яжіть молоду рослину, щоб під час поривів вітру вона не зламалася.
Не рекомендується займатися поділом кореневища та розмноженням цибулинних. Також не варто проводити обрізки, зокрема й кімнатних рослин.
28 березня
Посійте на розсаду багаторічні декоративні та квітучі культури. Астильба, примула, вероніка — прекрасні рослини, здатні стати окрасою будь-якого саду.
Проведіть полив розсади, кімнатних рослин, дерев та чагарників у саду. Також це вдалий період для внесення органічних та мінеральних добрив. Навесні підживлення важливі, адже допомагають рослинам оговтатися після стресових зимових умов і активно розвиватися.
Переберіть цибулини квітів, відкладіть тільки здорові екземпляри для посадки на ділянці.
29 березня
Місяць, за посівним календарем городника на березень, досі у Скорпіоні. Тому продовжуйте ті ж роботи, що й раніше. Якщо погода досить холодна для посадки саджанців, можна підготувати для них посадкову яму. Для цього оберіть захищене від протягів місце, яке добре освітлюється. Щоб на молоду рослину не кидали тінь будинки та крони дорослих дерев. Далі викопайте яму, викладіть шар дренажу та внесіть добрива. Навесні висаджують саджанці вишні, черешні, абрикоса, груш.
Можна сіяти пряні трави, лікарські трави, зернові культури.
30 березня
Сіяти можна хіба що швидкорослі культури: редиску, салат, зелень. Також можна посіяти декоративні квітучі культури — вони почнуть квітнути раніше.
Перекопайте землю та підготуйте її до посадки та посіву культур.
31 березня
Якщо минули морози, зніміть укриття суниці садової, винограду, троянд та інших культур, які укривали. Дістаньте з погреба бульби картоплі для пророщування. Для цього їх потрібно залишити у приміщенні за температури 15 °C на місяць.
Посійте насіння редиски, салату, а для вирощування у домашніх умовах — руколу, шпинат. Поливати рослини зараз небажано, а також проводити обрізку, оскільки рани будуть довгий час гоїтися.
Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA