За два тижні «Укрпошта» обміняла 5 мільйонів старих ламп на нові енергоефективні
![За два тижні «Укрпошта» обміняла 5 мільйонів старих ламп на нові енергоефективні](/uploads/2023/02/16/image_search_1676555640507.jpg)
Один мільйон українців вже обміняли лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи від початку впровадження Всеукраїнської програми, метою якої є зменшення навантаження на енергосистему.
Станом на 14 лютого, за два тижні з початку програми, українці обміняли у відділеннях Укрпошти вже 5 мільйонів «жарівок» на стільки ж LED-ламп.
Про це повідомили у пресслужбі «Укрпошти».
Найактивніше обмінюють лампи мешканці Києва та області. Так, на Київщині обміняли 585 тис, Львівщині — 420, Дніпропетровщині — 410 тис, Житомирщині — 220 тис, Вінничині — 248 тис, Одещині — 237 тис, на Черкащині — 200 тис, на Хмельниччині — ще 204 тис.
Усього Європейський Союз в рамках програми планує надати Україні 35 млн LED-ламп задля підтримки української енергосистеми в умовах масованих атак росіян. До реалізації програми також долучилася Франція, яка профінансувала додаткові 5 мільйонів ламп.
«За два тижні „Укрпошта“ масштабувала програму на всі міста України — наші відділення видають українцям енергоощадні лампи навіть в прифронтовому Краматорську, деокупованому Херсоні та десятках інших українських міст і містечок. До кінця місяця плануємо, що пересувні відділення „Укрпошти“ повезуть LED-лампи у найвіддаленіші села, щоб всі без винятку українці могли скористатися можливістю замінити старі жарівки на нові енергоощадні лампи. Частина ламп з першої партії вже роздана, решта — заброньована по заявках з Дії і чекає у відділеннях на своїх нових власників, а ми готуємося приймати наступні партії і закликаємо всіх, хто ще не обміняв лампи, долучитися до зміцнення енергетичного фронту країни», — прокоментував генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.
Нагадаємо, програма з обміну ламп реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та «Укрпоштою» за підтримки Європейського Союзу. Вона впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.
Віта ШАФОРОСТ, Решетилівщина.UA