ВОЛОДИМИР НЕЧАХІН: «Мододіжна рада– це перш за все простір для втілення ідей на підтримку молоді»
З 2019 року у Решетилівській громаді діє молодіжна рада «Progress».
Це молодіжний консультативно-дорадчий орган при органі місцевого самоврядування, який займається формуванням та реалізацією молодіжної політики у громаді. У Решетилівці «Progress» — виявлення демократії для молоді, можливість знайти активних однодумців, впливати на рішення у молодіжній політиці, перспектива самовдосконалення та розвитку громади.
З 2023 року третю кандецію решетилівської «молодіжки» очолює Володимир Нечахін.
Про те, скільки учасників ради дбає про молодіжну політику в громаді, головні її засади, досягнення та плани на майбутнє — далі в розмові з Володимиром Нечахіним. — Володимире, скільки нині учасників налічує молодіжна рада в Решетилівці.
В.Н.: Зараз маємо 19 офіційних членів молодіжної ради. Ще є неофіційні. Це кандидати в члени молодіжної ради, які ще не затверджені офіційними зборами. Вони відбуваються двічі або тричі в рік. Тобто якщо ви вирішили доєднатися до нашої команди, то або матимете час проявити себе, або зрозумієте, що це не ваш шлях.
— Чим корисні такі ради для самої молоді та громад, в яких вони діють?
В.Н.: Перш за все молодіжні ради в громаді корисні тим, що у них є змога побачити проблему очима молоді. Ми самі молодь і можемо краще почути і зрозуміти таких, як і ми. Легко знайти контакт. В свою чергу ми узгоджуємо невирішені питання з міською радою і вже потім стараємося задовольнити запит.
Молодіжна рада перш за все — це простір для втілення ідей на підтримку молоді.
— Чи є приклади вирішення якихось конкретних питань?
В.Н: Так, наприклад ми проводили опитування серед молоді, в якому дізнавалися, якого виду дозвілля не вистачає в Решетилівці. Найбільше запитів було на активне дозвілля. Після цього 5 вересня 2023 року ми за підтримки міської ради організували і провели квест містом з індивідуальними спортивними завданнями. Тоді до заходу долучилися близько 30 людей.
— Володимире, впевнена, що у громаді вистачає активістів. Розкажіть, як стати членом молодіжної ради?
В.Н.: Щоб долучити до нашої команди треба лише написати нам у соцмережах про своє бажання, або прийти на наші збори. Далі ми поговоримо, що людина очікує від роботи в команді. Якщо погляди сходяться, до офіційних зборів ви стаєте кандидатом у члени молодіжної ради. В основному всі, хто приходить, всі залишаються. Бо з нами цікаво, пізнавально і дуже активно.
— Окрім вашої волонтерської, роз’яснювальної, розважальної і іншої діяльності, яку проводите в молодіжному середовищі, чи вбачаєте особисті перспективи, як представники «молодіжки»?
В.Н.: Беззаперечно! У кожного учасника молодіжної ради дуже багато перспектив для особистого розвитку. Адже для того, щоб втілювати проекти в життя, ми проходимо дуже багато тренінгів, відвідуємо лекції.
Як результат стаємо обізнані в молодіжній політиці, розуміємо структуру управління держслужб. І знаємо куди звертатися для вирішення тих чи інших питань. Це також досвід організації різних заходів. До того ж, колись ми всі станемо випускниками молодіжної ради і все, чого навчилися раніше, заберемо в наступний етап життя.
Також ми дуже дружні. Разом відпочиваємо, організовуємо тімбілдінги. Наприклад, у нас є традиція влітку ходити в похід.
— «Progress» бере участь в програмі UPSHIFT Україна зі своїм проектом. Розкажіть детальніше, що це за проект.
В. Н. «Взимку ми подалися на другу чергу від програми ЮНІСЕФ, яка надає можливість втілити ідею в життя і отримати грант для реалізації ініціативи. Із 100 заявок потрапили в топ 10. В рамках проекту команда з 5 осіб, у складі Кіри Лаленко, Віталія Бодні, Вероніки Лобач, Катерини Мосієнко, і мене пройшла навчання. Нас вчили інструментам, за допомогою яких можна створити проект і успішно його реалізувати.
— Який проект будете реалізовувати?
В.Н.: Ми назвали його «PRO TEST». Суть проекту полягає в тому, щоб донести молоді, чим небезпечно нехтувати перевірками свого здоров’я. А саме — організувати тестування на ВІЛ, Гепатит В і С людям віком від 16 до 24 років. В рамах проекту також будуть проведені лекції, залучені спікери. Нам також вдалося знайти партнерів, які погодилися надати ці тести, за умови тестування медпрацівником. Тестів буде до 120. Якщо їх не вистачатиме, то закупимо ще.
Уся кампанія має стартувати наприкінці квітня. Нині відбувається закупівля матеріалів і розробка дизайнів. Тож маємо на меті популяризувати в Решетилівській громаді регулярні перевірки здоров’я і тестування на інфекційні хвороби.
— Що ще цікавеньке є у планах молодіжної ради?
В.Н.: Найближчим часом плануємо розгорнути просвітницьку діяльність у сфері здоров’я. Наприклад в першій половині травня відбудуться уроки статевого виховання. На літо виношуємо концепцію масштабного спортивного заходу. Хочемо залучити учасників з громад усієї області, а можливо й з інших областей. Робитимемо все, щоб організувати тут якісне і корисне дозвілля.
— Щиро бажаю успіху в усіх починаннях, а головне — не зупинятися на досягнутому.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA