У Глобиному засудили жінку, яка викинула на звалище своє новонароджене дитя
Від 5 років у в’язниці її звільнили з іспитовим терміном.
Минулої осені резонансу на всю країну набула історія, що сталася у Глобиному. Там жінка після пологів удома викинула на смітник новонародженого малюка.
25 березня Глобинський районний суд виніс обвинуваченій у замаху на умисне вбивство вирок. Про це йдеться Єдиному реєстрі судових рішень.
У справі, зокрема, зазначено, що жінка свою вагітність приховувала, на облік до лікарні не ставала. Народжувала вдома. Хлопчик з’явився на світ опівночі 19 листопада, а в обід горе-мати віднесла дитину на смітник. Новонародженого хлопчика знайшли місцеві мешканці, дитину у стані середньої тяжкості передали до лікарні. Попередній діагноз — холодовий стрес, гіперглікемія, дихальна недостатність першого ступеню, ризик розвитку внутрішньоутробної інфекції.
Під час розгляду справи було проведено судово-психологічну експертизу. Згідно з її результатами, жінка має низьку самооцінку, пасивну життєву позицію, неініціативність, невпевненість у собі, невміння захищати свої інтереси. Під час і після пологів вона перебувала у стані психічної напруженості, проте психічних захворювань не мала і цілком могла усвідомлювати свої дії. До того ж жінка визнала свою вину.
Суд виніс вирок — обмеження волі на 5 років. Від відбування покарання жінку звільнили з іспитовим строком на 3 роки. До набрання вироку законної сили та має залишатися під цілодобовим домашнім арештом — його обрали як запобіжний захід.
Що ж до долі малюка, то хлопчик перебував під наглядом лікарів Кременчуцького перинатального центру. Потім його перевели до Кременчуцької дитячої лікарні, де готували документи — дитину мали направити в іншу установу. Куди саме — інформацію не розголошують.
Цей резонансний випадок став поштовхом для того, аби в медичних закладах області відкрили
«Вікна життя». Тут батьки, які не готові виховувати немовля, можуть анонімно залишити дитину — без притягнення до кримінальної відповідальності та без ризику для життя і здоров’я самого малюка. Наразі таких «вікон» на Полтавщині вже чотири. Вони діють у міських перинатальних центрах Полтави та Кременчука, у обласній клінічній лікарні та у Миргородській лікарні інтенсивного лікування.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA