Нерестова заборона: де не можна ловити рибу
Відсьогодні у Полтавській області починає діяти нерестова заборона вилов риби.
З 1 квітня на Полтавщині вступає в силу щорічна нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Заборона діє на річках (їх частинах) та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) та в придаткових водоймах річок.
Про це повідомили у Полтавському рибоохоронному патрулі.
Причому на різних частинах річок терміни заборони різні.
Так, з 1 квітня по 20 травня вилов риби заборонено на річках (їх частинах) та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами).
З 1 квітня по 30 червня заборона діє в придаткових водоймах річок.
А ось на Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах нерестова заборона почне діяти вже наступного тижня — з 8 квітня по 16 червня.
Натомість дозволено виключно любительське рибальство гачковими знаряддями лову. Кількість гачків не повинна перевищувати двох на рибалку. Дозволено також ловити спінінгом з однією штучною приманкою. Рибалити можна з берега за межами нерестовища.
Під забороною будь-який інший спосіб вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову — 3 кілограми та 1 шт. Категорично забороняється підводне полювання.
У період нересту також забороняється рух водоймами всіх транспортних засобів чи моторних суден (за винятком установлених суднових ходів), окрім суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.
Порушник правил рибальства може не лише «упіймати» штраф, а й бути притягнений до кримінальної відповідальності.
«Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 17 000 до 51 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього улову», — йдеться у офіційному повідомленні.
Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA