Нашестя комах: кліщі атакують Полтавщину
Раніше в лісах та високій траві, а зараз і на узбіччях та в парках кліщі не дають проходу і людям і тваринам.
Сезон активності кліщів розпочався ще на початку березня. Через аномально теплу погоду вони практично не впадали в сплячку.
З початку року від укусу кліщів на хворобу Лайма захворіли вже близько 20 жителів Полтавщини.
«Це захворювання викликає ураження шкіри, також нервової системи у вигляді енцефалітів — це запалення нервової системи. Вражає серцево-судинну систему», — говорить Ріта Сліпко, лікар-інфекціоніст Решетилівської центральної лікарні.
У минулому році в інфекційному відділенні Решетилівської центральної лікарні від хвороби Лайма лікувалися 24 людини. Цьогоріч — двоє, одна з яких в стаціонарі.
Лікар-інфекціоніст Ріта Сліпко каже, що є кілька ознак укусу кліщів, які мають насторожити.
«Підвищена температура, ломота в м’язах, сонливість, з’являється специфічна висипка у вигляді кільцевидної еритеми. Це специфічний синдром при хворобі Лайма», — пояснює Ріта Сліпко.
Не меншає скарг на укуси цих комах і від власників тварин.
«До Решетилівської дільниці ветеринарної медицини звертаються люди через те, що знаходять багато кліщів у їхніх тварин. Ми їх знімаємо. Потрібно за твариною спостерігати після зняття кліща. Тому що відразу може не бути клінічних ознак. Це температура 40-42, блідість слизових оболонок, сеча від жовтого до червоного кольору. Може навіть бути в стадії бабезіозу жовтяниця — жовті слизові оболонки. Для тварини це захворювання дуже небезпечне. Дуже велика летальність», — зауважує Анжела Сторіжко, ветеринарний лікар.
Щоб підчепити кліща, не обов’язково лізти у хащі. Тому краще вжити попередніх заходів безпеки. Сьогодні в аптеках є чимало засобів для боротьби з кліщами. Адже лише за минулий рік захворюваність на хворобу Лайма в Україні зросла на понад 26%.
Детальніше дивіться в сюжеті.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA