Чотири громади області визначаються із ділянками під сміттєпереробні заводи
Локації мають обрати до кінця цієї весни.
У чотирьох громадах Полтавщини — Полтавській, Кременчуцькій, Кобеляцькій та Лубенській — до кінця травня мають визначити земельні ділянки для побудови сміттєпереробних заводів.
Про це повідомило Суспільне із посиланням на директора обласного департаменту екології та природних ресурсів Сергія Олейнікова.
«По Кременчуцький, Кобеляцькій громадах іде процес виготовлення землевпорядної документації. Лубенська громада надала пропозиції з трьох земельних ділянок, і сьогодні саме міністерство (Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України — ред.) проводить консультації з експертами, і будуть визначати, яку одну з трьох земельних ділянок можна буде формувати і використовувати саме для цих цілей», — розповів Сергій Олейніков.
Полтавська громада надала пропозиції щодо використання земельної ділянки в районі Макухівського сміттєзвалища. Претендує на розміщення заводу й Терешківська громада, проте тут необхідно буде землю передавати із державної власності у комунальну. Тож якщо із Полтавською громадою питання вирішиться швидше, підприємство збудують на її землях.
Нагадаємо, що йдеться про будівництво сміттєпереробних заводів кластерного типу. Сам національний проєкт сміттєпереробних підприємств, які розмістять на Полтавщині, розробило Міністерство захисту довкілля.
«Кластерний тип під собою має розуміння повної 100-відсоткової переробки всього новоутворюваного сміття. Підходимо з точки зору санітарної зони, із точки зору можливого будівництва і можливої зацікавленості інвесторів у таких ділянках, бо вони повинні бути недалеко від підстанції, або куди буде видаватися електроенергія. Кінцевий продукт кожного заводу — це електроенергія, яка буде продаватись у загальну мережу або підприємствам, які будуть розташовані поруч «, — розповів радник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Довгалюк.
Наступним кроком стане виготовлення необхідної документації, зокрема техніко-економічного обґрунтування.
«Ми спільно з Полтавською областю і Міністерством проводимо пошук донорів чи інвесторів, які зможуть розробити це ТЕО і регіональний план згідно з цим підходом кластерного типу. Як тільки буде знайдено фінансування цього першого етапу, воно одразу піде дуже швидко. Я маю надію, що за місяць-два ми це доведемо до логічного кінця», — розповів Сергій Довгалюк.
На виготовлення техніко-економічної документації потрібно понад 20 мільйонів гривень. На це планують залучити державні та грантові гроші. А поки щодо можливостей такого співфінансування у міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів очікують відповідь від Уряду.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA