П’ятьох мешканців Полтавщини госпіталізували через укус змії
Через різке потепління в області змії почали нападати на людей.
З початком теплої пори року у Полтавській області активізувалися змії. Менше, ніж за місяць, п’ятеро мешканців області після зустрічі із плазунами опинилися на лікарняному ліжку. Про це повідомили у Полтавській ОВА.
Так, 26 березня, 50-річний житель села Дубівка потрапив до Зіньківської центральної міської лікарні після укусу змії на власному подвір’ї. Його стан оцінили як середньої тяжкості.
Наступний інцидент стався 11 квітня, коли 40-річного мешканця села Міські Млини змія вкусила за великий палець лівої руки. Він був госпіталізований у задовільному стані.
12 квітня 37-річну жінку з села Микільське змія вкусила за ліву ступню. Її ушпиталили до Полтавської центральної районної лікарні у стані середньої тяжкості.
Найтяжчий випадок зафіксували 13 квітня. У селі Сенча змія вкусила 42-річного чоловіка. У тяжкому стані постраждалого госпіталізували до Лохвицької міської лікарні.
14 квітня до лікарні зі зміїним укусом доправили 40-річного чоловіка, мешканця села Бодаква. Обставини отримання травми встановлюють. Стан здоров’я чоловіка — задовільний.
За даними Полтавської ОВА, найпоширенішою отруйною змією в області є гадюка звичайна. Вона може бути забарвлена від сірого до коричневого з оливковими та червоно-бурими відтінками, має темну зигзагоподібну лінію вздовж хребта.
Змій можна зустріти на узліссях, лісових галявинах, лісосмугах, ярах, степових схилах з чагарниками. У сонячний день вони можуть вигріватися на стежках.
Щоб уберегтися від змій, варто дотримуватися елементарних правил. Для прогулянок обирайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити у взуття. Місце для привалу варто перевірити. Не торкайтеся руками невідомих предметів, краще користуватися палицею. Якщо побачили змію, то не робіть різких рухів і не наближайтеся до неї.
Якщо вас все таки вкусила змія потрібно якнайшвидше звернутися до лікарні. На випадок, якщо до лікарні доведеться їхати довго, надайте постраждалому домедичну допомогу:
- забезпечте спокій та мінімум рухів;
- давайте багато води;
- місце укусу обробіть антисептиком;
- зніміть з ураженої кінцівки одяг, прикраси, взуття;
- дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії;
- прикладіть до рани лід, обмотаний тканиною;
- у разі транспортування зафіксуйте уражену кінцівку;
- не висмоктуйте отруту — це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів;
- не накладайте джгут;
- не припікайте рану;
- не можна вживати алкоголь.
Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA