Садимо все: місячний календар городника на квітень — 2024
До уваги садівників та городників — місячний календар на останній тиждень квітня.
Нинішні вихідні прохолодні як для робіт на городі, ще й синопткии прогнозують дощі з грозами. Проте після того, як «небесна канцелярія» матінки Природи добряче напоїть вологою суху землю — саме час саджати. Що саме й коли краще — радить Місячний календаря.
Цього разу — поради до кінця місяця, починаючи із неділі, 21 квітня.
21 квітня
Підгорніть сходи, якщо такі вже з’явилися, бур’яни видаліть та прорідіть дуже густі сходи. Сійте будь-які види капусти, огірки, гарбуз, редьку, кабачки. Із зелено-пряних посійте шпинат, коріандр, салат, м’яту. Вдалий час для укорінення кімнатних рослин, а також пересадки тих, які влітку плануєте тримати на вулиці.
Не варто проводити зараз щеплення. Але якщо плануєте цю процедуру в майбутньому, можна заготовити живці. Рослини можна поливати, разом із поливом варто внести і добрива або ж провести підживлення по листу.
22 квітня
Продовжуйте сіяти овочі, квіти, інші культури, які бажаєте виростити. Можна пересадити розсаду під тимчасове укриття або одразу у відкритий ґрунт, якщо погодні умови дозволяють.
23 квітня
У південних регіонах інколи в цей час уже можна садити картоплю. А перед тим, як висадити, бульби можна обробити інсектицидом для захисту від шкідників. Колорадський жук і його личинки — чи не найстрашніший шкідник пасльонових.
24 квітня
Час дати собі та рослинам перепочити.
Якщо певні ранньовесняні квіти вже відцвіли, можна викопати їхні цибулини, висушити і закласти на зберігання. Обов’язково огляньте їх перед цим і не закладайте зіпсовані або уражені хворобами. Огляньте картоплю, якщо дістали для пророщування. Гнилі та зіпсовані екземпляри видаліть, а здорові бульби посадите у більш сприятливий для цього день.
Провітріть розсаду, винесіть її на вулицю для загартовування. Можна покосити газонну траву, якщо вона вже почала відростати.
25 квітня
Сприятливі дні для посіву у квітні настають під знаком Скорпіона. Цей знак вважається одним із найбільш родючих. Насіння швидко сходить, рослини так само швидко ростуть. Плоди будуть смачні, соковиті, кількість врожаю також вас порадує.
Можна сіяти горох, капусту, редиску, салат, руколу, гарбуз. Також посійте насіння квітів у ґрунт, які не бояться холоду. Полийте дерева та кущі, якщо немає опадів. Разом із поливом можна внести і добрива у пристовбурні кола. Не забувайте, що зараз азот важливий, але й інші елементи живлення також.
Перенесіть розсаду в теплицю або й висадіть у відкритий ґрунт, якщо погодні умови дозволяють. Перший час можна облаштувати тимчасове укриття.
26 — 27 квітня
Овочі та плодові культури поки що садити не рекомендується, якщо не хочете отримати малий врожай. Також не варто поливати рослини та проводити обрізку.
Однак непогано будуть рости культури з коротким періодом вегетації, тому займіться посівами пряних і зелених культур, які швидко ростуть.
Приділіть час розсаді, яка ще чекає часу пересадження на город. Її потрібно провітрювати та поступово готувати до природних умов. Виносьте на балкон чи веранду горщики з рослинами спочатку на одну-дві години. Час поступово збільшуйте, щоб перед пересаджуванням вони могли знаходитися на свіжому повітрі цілодобово.
28 квітня
Продовжуйте посів зелені, яка швидко росте. Також у цей період можна садити або сіяти декоративні рослини.
Для початку треба визначитися з ідеальним місцем для декоративної рослини. Особливо якщо це багаторічна культура. Площа місця також має значення — вона повинна відповідати розмірам куща, щоб дорослій рослині не було тісно. Найкраще садити рослини вранці або у похмуру погоду. Саджанці із закритою кореневою системою приживаються швидше і краще, тому якщо є змога, обирайте саме такі екземпляри.
29-30 квітня
Садити вже можна не лише декоративні кущі, а й плодово-ягідні культури. Посадіть персик, абрикос, сливу, черешню, аґрус, полуницю. Ті ж рослини, що у вас уже ростуть на ділянці, можна полити та підживити комплексними добривами або органікою. Вносити добрива можна під корінь і по листку.
Видаліть бур’яни у міжрядді та на порожніх грядках, щоб підготувати їх до посіву культурних рослин. Знищіть бур’яни і в саду та у квітнику.
Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA