В Україні зросли ціни на пальне
В Україні протягом квітня відбулося підвищення цін на пальне — до 1 гривні 50 копійок за літр.
На здорожчання вплинуло вплинуло декілька факторів.
«По-перше, ціни на нафту зростали. Якщо на початку року 77 доларів за барель була ціна, то сьогодні сягала в квітні — 90 доларів. Крім того ще і додався такий чинник, як зростання курсу долара. Наразі, я думаю, що потенціал підвищення вже вичерпаний. Бачимо, що ціни стабілізувалися. У сегменті гуртовому є навіть і деякі зниження ціни.», — зауважує Сергій Куюн, директор консалтингової групи «А-95»
На рівень витрати пального впливають різні фактори: погодні умови, стиль водіння, стан автомобіля й інше.
Чи економлять водії, дізнавалися на одній із автозаправних станцій.
«Ні. Не буду економити. Тому що я по роботі їжджу. Я розумію, що дорожчає, але дурня звичайно…»
Працювати треба!», — каже Сергій, водій.
«Я і так економлю. Пенсіонери завжди економлять. А знижки є. Ми завправляємось на цій заправці постійно. В мене карта на скидку є. Тому я задоволений нею!», — додає Степан, водій
«Ну, як? Не позитивно! Не подобається, що дорожчає все! — А будете економити? — Ні, буду більше заробляти!», — говорить Сергій, водій.
Втім підвищення ціни на пальне вплине й на тих у кого немає машини
«Під час здорожчання паливно-мастильних матеріалів можливе здорожчання проїзду у громадському транспорті, а також це вплине на вартість перевезень і вартість посилок, листів і інших вантажів. Крім того паливно-мастильні матеріали використовуються у виробництві майже всіх товарів і послуг, продуктів харчування. Наприклад, в аграрній сфері для того, щоб здійснити весняно-польові роботи, збір урожаю, необхідно використовувати паливно-мастильні матеріали і відповідно кінцева продукція матиме вищу ціну», — додає Юлія Самойлик, доктор економічних наук.
Найближчий місяць ціни мають залишатися стабільними за умови, якщо не відбудеться ніяких змін із курсом та ціною нафти.
У ситуації розбиралася Ксенія Гребенюк. Детальніше — в сюжеті.
Юлія ГРІНЧЕНКО, Решетилівщина.UA