Усе росте і дозріває: календар городника на травень
У травні продовжуються посіви у відкритий ґрунт тих культур, які потребують тепла.
Можна сіяти насіння кавуна, дині, кабачків, огірків. А також пересаджувати на постійне місце розсаду теплолюбних культур. Томати, баклажани, перець бояться непрогрітого ґрунту, тому не треба поспішати їх висаджувати. Більшість городників робить це саме у травні.
Про це пише Аптека садівника.
Крім посівів овочів на городі зараз сіють і насіння квітів одразу у відкритий ґрунт. Настурцію, петунію, чорнобривці та інші квіти уже можна сіяти у прогріту землю. А також так само пересаджувати у кашпо або на клумбу розсаду тих квітів, яких вирощуєте. Декоративні квітучі та листяні культури на ділянці також потребують догляду. Вони можуть хворіти, пошкоджуватися шкідниками, тому обробки їм також потрібні. А ще навесні усім рослинам не завадить підживлення.
Якщо сіяли під укриття чи в теплиці салат, редиску, руколу, у травні вже можна збирати перший врожай. А на місці цих культур посадити ще щось, що встигне дати врожай протягом літа.
Роботи на ділянці чимало, тому варто б усе розпланувати. Допоможе в цьому місячний посівний календар городника і садівника на травень.
4 травня
Рекомендується поливати і підживлювати рослини, але в міру. Якщо залити водою рослини, це може спровокувати розвиток кореневих гнилей, а недотримання норм внесення добрив також може негативно позначитися на культурах.
Не забувайте про азотні добрива, які навесні потрібні багатьом культурам для нарощування зеленої маси.
5 травня
Сіяти або садити рослини не варто, бо рослини будуть погано розвиватися і так само погано зав’язувати плоди.
Підготуйте землю до майбутніх посівів. Потрібно перекопати ділянку, видалити бур’яни, які до цього часу уже могли заполонити землю. Далі її розрівняйте і чекайте вдалого часу для посіву.
Густі сходи потрібно прорідити, залишивши більші та сильніші рослини. Покосіть газонну траву — так вона буде довше відростати. Ті, хто вирощує квіти на продаж, можуть сміливо їх зрізати. Квіти будуть добре транспортуватися, не в’янутимуть, букет буде довго стояти. До речі, варто підготувати ділянку і під посів квітів.
6 травня
Не варто зараз поливати рослини та вносити добрива під корінь або по листу. Також усе ще не варто нічого сіяти та садити.
Якщо є ділянки, де культурні рослини ще не ростуть, її варто обробити гербіцидом. Особливо, якщо ділянка дуже сильно поросла пирієм, берізкою та іншими багаторічними бур’янами. Обробити гербіцидом можна також ділянки, де не ростуть сільськогосподарські культури.
7 травня
Городники та садівники можуть переходити до активних робіт на присадибній ділянці. Згідно з календарем зараз можна сіяти та садити різноманітні культури, а особливо багаторічні. Вони будуть довгий час рости, наростять гарну кореневу систему та стебло, а якщо це ще й плодові культури, то і даватимуть гарний врожай.
Садити саджанці із закритою кореневою системою можна зараз і навіть влітку. Тому якщо хотіли б посадити молоденькі яблуні, сливи, персики, варто це зробити зараз. Знайдіть відповідне місце для рослин, аби їх не затіняли інші дерева та будівлі. Садіть рослини у ясний сухий день без сильних поривів вітру. Під час посадки добре б встановити опору та закріпити до неї саджанець, аби вітер не пошкодив молоді рослини.
8 травня
Сьогодні можна просто відпочити або зайнятися домашніми справами. Якщо ж погода така, що хочеться щось поробити, можна покосити газонну траву, щоб вона не так швидко відростала. Також можна видалити зайві вуса полуниці, пошкоджене листя та пагони на інших рослинах. Ще можна косити траву на сіно, заготовляти дрова.
Можна підстригти живопліт, щоб надати йому певної форми. А також зрізати суцвіття квітів, які вже перецвіли, щоб вони не псували загальний вигляд квітника.
9 травня
Краще сіяти насіння в’юнких та плетистих рослин. Наприклад, можна пересадити у більший горщик або на вулицю ампельну петунію, іпомею та інші квіти, що в’ються. Це чудовий варіант прикрасити альтанку, паркан та навіть приховати неоковирне місце на ділянці чи стіну будівлі.
А також можна посіяти й інші в’юнкі рослини, до прикладу, бобові. Так, квасолю можна посіяти з інтервалами в 10 днів. Сьогодні — першу партію, пізніше — ще одну. Це допоможе так само безперервно отримувати врожай.
Не варто зараз поливати рослини, а якщо потрібно розпушити ґрунт, то робіть це без зволоження.
10 травня
Радимо приділити більше часу рослинам, що посадили чи посіяли раніше. Так, густі сходи потрібно прорідити, розпушити під ними ґрунт, але не поливати. Також можна підгорнути сходи картоплі.
Висадіть на клумбу розсаду пеларгонії та петунії, якщо для них достатньо тепло. Покосіть газонну траву, однак пам’ятайте, що протягом трьох діб після скошування не варто проводити обробку трави гербіцидами.
Якщо є ділянки, де культурні рослини ще не ростуть або ж навпаки — де вже викопали цибулини первоцвітів, їх потрібно перекопати та розрівняти. А самі цибулини потрібно очистити від землі, висушити і сховати на зберігання до осені. У горщиках вазонів замініть землю.
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA