Цього року НМТ на Полтавщині всі здаватимуть в укриттях
![Цього року НМТ на Полтавщині всі здаватимуть в укриттях](/uploads/2024/05/09/1000029567.jpg)
Національний мультипредметний тест вперше відбуватиметься під відеоспостереженням. Такий інструмент вводять в першу чергу, щоб посилити контроль за дотриманням правил охочими скласти тест.
Починаючи від 8 травня, учасники цьогорічного НМТ можуть завантажити запрошення на тестування. Основна сесія розпочнеться 14 травня і триватиме до 25-го.
Цьогоріч вперше тестування відбуватиметься під відеонаглядом. Для цього в аудиторіях працюватимуть відеокамери. Таке рішення прийняли після того, як у 2023 році в одній із областей зафіксували спроби масового проникнення в процедуру та спроби змінити результати тестування. До того ж у Полтавській області НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях — так званих тимчасових екзаменаційних центрах, де є укриття.
ТЕЦ були створені у населених пунктах Полтавської області за рішенням Полтавської обласної військової адміністрації, з урахуванням умов безпеки. Власне, ПОВА була першою в Україні, яка прийняла таке рішення. У 2023 році у Полтавській області було 8 точок, де можна було здати НМТ, цьогоріч додали ще 3. Тим самим скоротили шлях доступу дітей до пункту тестування і зробили їм цю процедуру менш напруженою.
«Такого прикладу, щоб тотально вся область працювала в укриттях, вимальовується у трьох областях. Полтавщина — одна із трьох. У 31 установі ми обладнали тимчасові екзаменаційні центри. Ми почали цю роботу у серпні», — прокоментував директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.
Зауважимо, що цього року на основну сесію НМТ зареєструвалися 11 698 осіб. Це на шістсот учасників більше, ніж минулого року. У 2024 році Національний мультипредметний тест міститиме чотири блоки завдань, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника, проходитиме в один день. Тестування триватиме 240 хвилин.
Віта ШАФОРОСТ, Решетилівщина.UA