«Ой, я дівчина Полтавка, а зовуть мене Наталка…»: у Федіївській СБФ презентували виставку з нагоди ювілею драми Котляревського
![«Ой, я дівчина Полтавка, а зовуть мене Наталка…»: у Федіївській СБФ презентували виставку з нагоди ювілею драми Котляревського](/uploads/2024/05/12/1000029784.jpg)
Цього року свій ювілей — 205 років — святкує відома п’єса земляка Івана Котляревського — «Наталка-Полтавка».
П’єса Івана Котляревського стала одним із перших творів, написаних живою народною українською мовою. Вважається першим драматичним твором нової української літератури. Іван Петрович вирішив написати народну п’єсу, де розповідалося б не про абстрактних героїв із подвигами та стражданнями, а про звичайних людей. І йому це вдалося. 1819 року на сцені Полтавського театру з’являється нова для української літератури драма — «Наталка-Полтавка».
Із нагоди ювілею у Федіївській сільській бібліотеці-філії презентували виставку однієї книги.
![](/uploads/2024/05/12/1000029786.jpg)
«Незважаючи на те, що драма написана 205 років тому, вона досі вражає своєю актуальністю. На перший погляд, автор розповідає просту історію про сільську дівчину, але насправді, в ній скільки щирості та чарівництва, що вам захочеться читати її до самого кінця без зупинки. А головне, що в ній оспівується чесність, відданість, вірність у дружбі, повага до батьків та любов, яка перемагає будь-які перешкоди. Цей твір торкнувся тисячі людських сердець по всьому світу та сьогодні входить до обов’язкової шкільної програми», — зазначає бібліотекар Людмила Федій.
Жителів та гостей громади запрошують переглянути створену виставку-інсталяцію.
Віта ШАФОРОСТ, Решетилівщина.UA