Усе росте і дозріває: календар городника на травень. Частина четверта
Місячний календар радить, що варто зробити в саду та на городі в останній тиждень травня.
Уже за тиждень — буквально наступної суботи — у права вступить літо. Травню лишилося 7 днів, а з ним і садівникам із городниками, аби скористатися нагодою та досадити город під ще не палючим м’яким травневим сонечком. І звісно ж, завершити всі роботи, які слід виконати у саді та на городі саме в останній місяць весни. Плануючи їх на цьому тижні, беріть до уваги ще й поради Місячного календаря.
25 травня
Деякі роботи на присадибній ділянці можна виконувати, але не всі. До прикладу, сіяти або садити рослини із тривалим вегетаційним періодом не рекомендується. Тому якщо планували посіви, то лише зелені, яка швидко росте і нарощує зелену масу. Наприклад, шпинат, руколу, базилік, кріп.
А ще це період для посадок декоративних рослин на ділянці. Не забуваймо про саджанці із закритою кореневою системою, які підходять для посадок у такий час. Садіть і кущі, і дерева квітучі та листяні.
Густі сходи треба прорідити, землю в міжрядді розпушити та повидаляти бур’яни. Викопайте цибулини квітів на зберігання до осені.
26 травня
Городники можуть робити абсолютно більшість різноманітних робіт в саду і на городі. Лише потрібно бути обережними з кореневою системою рослин. Тому якщо плануєте розпушувати ґрунт або перекопувати пристовбурні кола, робіть це з обережністю.
Можна полити рослини, якщо давно не було опадів. Враховуйте, що кожна культура має свої потреби у зволоженні, а також підбирайте відповідний полив посіву. Замульчуйте грядки або пристовбурні кола, якщо хочете затримати вологу у землі та пригнітити ріст бур’янів.
Покосіть газонну траву, заготовляйте сіно, рубайте дрова.
27 травня
Зараз період активного цвітіння багатьох квітучих декоративних рослин, наприклад, півонії. Тому можна їх підживити, аби цвітіння було ще пишнішим та яскравішим. Використовуйте для цього комплексні добрива для квітів.
Висадіть саджанці плодових та ягідних, які ще не посадили, але пам’ятайте, що посадкова яма повинна була бути готова для них заздалегідь.
28 травня
Варто відкласти посіви насіння та висаджування розсади на інший час. Не варто і поливати та вносити добрива під рослини або по листу. Такі агрозаходи зараз можуть нашкодити.
Обріжте чагарники, які відцвіли на торішніх пагонах. Так рослина зможе відростити більшу кількість нових пагонів, а на них утворяться бруньки наступного сезону. Підстрижіть живопліт, аби надати йому бажаної форми.
29 травня
Захисту від хвороб потребує не лише наш сад. Якщо у вас підросли огірки на грядці, варто подбати про їхній захист від хвороб. Пероноспороз розвивається за досить теплої погоди (від +15 градусів) і наявності краплинної вологи. Ознакою хвороби є кутасті жовті плями з верхнього боку листка. Згодом вони стають коричневі і зливаються. Уражені листки зморщуються, засихають, буріють, стають крихкими та опадають.
Не потрібно сіяти овочі та інші культури, особливо які дають врожай, а ще замочувати насіннєвий матеріал.
30 травня
Рослинам потрібен ваш догляд у вигляді поливу та внесення добрив. Але не забувайте, що всього повинно бути в міру. Заливати рослини та перегодовувати їх не варто.
Посійте у відкритому ґрунті насіння кавунів, дині та інших теплолюбних культур. Пересадіть розсаду на постійне місце, якщо досі цього не зробили.
31 травня
Продовжуйте ті ж роботи, що і на день раніше. За календарем городника і садівника на травень сьогодні можна сіяти та садити багато культур.
Пересадіть багаторічні квіти, займіться поділом коренів. Рослини поливайте та проводьте будь-яку обрізку. Покосіть газон, видаліть сухі або пошкоджені гілки дерев та кущів. Видаліть бутони, які вже відцвіли, аби вони не псували загальний вигляд, а рослини не витрачали на них свої сили.
Прорідіть дуже густі сходи, підгорніть картоплю і заодно видаліть бур’яни. Ті, хто вирощує квіти для продажу, можуть зрізати їх для транспортування та створення квіткових композицій.
Михайло ЧУБ, Решетилівщина.UA