Сергій Жадан став до лав бригади Нацгвардії «Хартія»
![Сергій Жадан став до лав бригади Нацгвардії «Хартія»](/uploads/2024/06/06/1000031338.jpg)
Поет проходить бойовий вишкіл, аби захищати країну й рідний Харків.
Відомий письменник та музикант Сергій Жадан вступив до лав Сил оборони України.
Про це він повідомив сьогодні на своїй сторінці у Фейсбуці.
Сергій Жадан написав, що доєднався до бригади «Хартія» Національної гвардії України.
«Вступив до лав 13 бригади НГУ „Хартія“. Проходжу вишкіл. Служу українському народу!», — написав музикант.
Нагадаємо, що після початку російського вторгнення в 2022 році у Харкові було створене ДФТГ «Хартія», яке входило до 127-ї бригади ТРО. Його створив і очолив бізнесмен Всеволод Кожемяко, котрий посідає 88 місце серед 100 найбагатших українців 2020 року за даними Forbes. Війну він зустрів у Альпах, але повернувся до України для захисту міста. В підрозділі були переважно харків’яни, але є й уродженці Луганська, Маріуполя та Бердянська.Підрозділ брав участь у боях за Харків і під Харковом. Взимку 2022 року воював під Бахмутом. На початку 2023 року переформований на 13-ту бригаду НГУ в рамках кампанії «Гвардія наступу».
До слова, саме Сергій Жадан у грудні 2022 року написав пісню, присвячену підрозділу й рідному Харкову «Хартія. Марш».
Олександр СТЕПАНЕНКО, Решетилівщина.UA